ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15650 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chinaski mají turné v americké produkci

0 Redakce 23.8.2010

Letošní podzim bude mít skupina Chinaski velmi rušný.  Není na co čekat je název jejího osmého studiového alba, které vyjde nejprve digitálně 8. září a o čtrnáct dnů později ve „standardní plastové“ podobě rozšířené o bonusy.

Dalším důležitým dnem bude úterý 28.září, kdy Chinaski zahájí v pardubické ČEZ Aréně premiérový koncert T-music Chinaski tour. Celé turné je v produkci týmu Brita Simona Sidiho působícího v Los Angeles, který je ve světě dobře známý jako show designér a producent. Otec tří dětí je proslulý perfektní profesionální přípravou koncertů a dokonalou souhrou projekcí, zvuků a světel při nich. Posledních pět ročníků soutěže American Idol, koncerty Depeche Mode, Kanye Westa, Annie Lennox nebo Rogera Waterse, to je jen stručný výběr z jeho portfolia.

Simon se setkal s Chinaski letos na jaře během jejich zámořského turné. Michal Malátný to popisuje: „Kluci byli na koncertě Pink a show je hrozně nadchla. Ota ještě ten večer sednul na mail a zkontaktoval její tým, bohužel však kvůli jeho časovému vytížení byl odmítnut. Doporučili mu ovšem velmi cenný kontakt na uměleckého producenta Simona Sidiho, který spolupráci s Chinaski přijal. Oslovili jsme samozřejmě i jiné zahraniční produkce, ale tady to zafungovalo i lidsky. Po několika mailech jsme se s ním v L.A. sešli a on nám ukázal  kompletně připravený návrh pódia, světel a projekcí. Po dvouhodinovém rozhovoru bylo jasné, že spolupráce bude nevšedním zážitkem pro obě strany. Simonovi se ke všemu moc líbilo naše DVD 07 z posledního velkého turné. Právě to rozhodlo, proč chtěl do projektu jít.“

V Pardubicích budou Chinaski „trénovat“ několik dní před koncertem. Generálka je naplánovaná na večer před premiérou. Netradičně pojaté je i pódium. Počítá totiž s účastí diváků přesně v jeho středu a ti odtud budou mít stejný rozhled jako Chinaski.

tz