ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28607 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chinaski točí album v Rockfield Studios

0 Redakce 19.9.2014

V legendárních britských studiích Rockfield, ve kterých nahráli Queen slavnou Bohemian Rhapsody nebo kde Coldplay napsali a natočili skladbu Yellow, se v těchto dnech mluví hlavně česky. V kolébce anglického rocku, jak se místu běžně přezdívá, totiž připravuje deváté album česká kapela Chinaski. Na kolekci nových skladeb dohlíží zkušený producent Greg Haver a péči o zvuk má na starosti Clint Murphy (Manic Street Preachers, 50 Cent, Melanie C).

„Loni na podzim ve chvíli, kdy to vypadalo, že Chinaski možná už jednou provždy zmizí v historii, jsme v rámci cédéčka Best of natočili dvě nové písně – Stížnost a Hlavolam. Ty písničky jsme shodou šťastných náhod natočili s Gregem Haverem. Odpálilo nám to takovou sezónu, jakou jsme ještě nezažili. Trvalo nám pak dlouhou dobu, než jsme ho ukecali, aby s námi udělal celou desku. Ale nakonec jsme ho ukecali,” popisuje zpěvák Chinaski Michal Malátný.

Pobyt a nahrávání v Anglii je podle něj pro kapelu velmi inspirující. „Spojuje nás odhodlání natočit nejlepší desku téhle skupiny a Greg je pro. Jestli vás zajímá, jak to dopadne, sledujte nás na rockfield.chinaski.cz,“ doplňuje zpěvák, jenž ve videích na webu fanouškům ukazuje například, jak Chinaski nahrávají na piáno, které zní v Bohemian Rhapsody, nebo lavičku, na které Chris Martin z Coldplay napsal hit Yellow.

„Samozřejmě, že na ní sedávám každý večer a ladím texty,“ dodává s úsměvem Malátný.

Tagy: