ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11971 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chinaski představují titulní skladbu z filmu o své historii

0 jsk 1.3.2022

Ještě něž vstoupí 26. května do kin dokument o více než třicetileté historii kapely Chinaski, jehož uvedení se muselo kvůli pandemii několikrát odkládat, mohou posluchači slyšet zbrusu novou skladbu. Muzikanti kolem zpěváka Michala Malátného vydávají singl Dvě srdce vejpůl, který se stal titulní písní snímku Každej ví kulový. Hodinu a půl dlouhý film ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky a rozpady přátelství.

Vydání skladby Dvě srdce vejpůl doprovází videoklip režiséra Jakuba Mahdala. Je postavený na krásách noční Prahy, členech kapely a černobílých kolážích z dokumentu, které se prolínají na zdech a pražských budovách.

„Písničku jsme natáčeli během covidu a uzávěru okresů v našich domácích studiích v Praze, Košicích, Černošicích nebo Statenicich. Už tehdy bylo jasné, že ji nahráváme pro film, který teprve vznikal. Fanoušci ji najdou i na novém albu, které chystáme vydat na podzim,“ prozrazuje Malátný.

Snímek režiséra Pavla Bohoňka Každej ví kulový přibližuje časy, kdy Chinaski začínali, dosud nezveřejněné záběry, archivní fotografie i pohledy do nahrávacích studií, tvůrčích procesů a zákulisí koncertů. Vše doprovází hudba kapely.

Mezi písněmi, které již fanoušci znají, se ozve i nová skladba. Společně ji napsali Michal Malátný, kytarista František Táborský a klávesista Jan Steinsdörfer. O mix se postaral producent Chris Lord-Alge, který stojí za nejznámějšímu nahrávkami Green Day, Madonny nebo Bruce Springsteena.

Kapela Chinaski letos zahraje pouze na vybraných festivalech.