ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7803 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chci rapem malovat obrazy, říká začínající umělec ATM Benny

0 jsk 22.2.2024

Benjamin Balzar, známý pod uměleckým jménem ATM Benny, je dvacetiletý pražský raper, producent a zakladatel labelu ATM-WWD. Na svém sólovém albu Me & Mylow se vypořádává s náhlou ztrátou otcovského vzoru a s tím spojenou existenční krizí.

ATM Benny stojí nejen za zvukem alba, ale i za jeho kompletním vizuálním ztvárněním. Oba prvky se prolínají a fungují tak v dokonalé symbióze.

Benjamin Balzar vyrůstal v rodině, která ho od mala vedla k hudbě. Už ve třech letech se začal učit hrát na klavír a bicí. U klavíru zůstal a plně se mu věnoval na hudebním gymnáziu na Žižkově pod vedením Lukáše Klánského. Fascinoval ho rukopis Chopina a způsob, jakým k němu jeho hudba promlouvala. Uvědomil si tak, že vlastní autorská tvorba je směr, kterým se chce ubírat. V klasické hudbě ale nenacházel potřebnou svobodu experimentovat, a tak se ve svých čtrnácti letech začal věnovat hudební produkci.

Svou uměleckou dráhu odstartoval v roce 2021 albem 2UO, na němž pracoval společně s Adamem Vohánkou. I přes krátké působení na tuzemské scéně si už stihl zahrát po boku etablovaných jmen, jako jsou Shimmi, Badfocus, Lancey Foux nebo Badboy Berlin. Po ztrátě nevlastního otce začal pracovat na svém prvním sólovém albu s názvem Me & Mylow, ve kterém nacházel útočiště a bezpečný prostor pro reflexi svých emocí.

„Celý umělecký proces byla moje forma úniku před realitou a depresemi, které se u mě v té době prohlubovaly. Chci rapem malovat obrazy,“ vysvětluje.

Tagy: