ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16264 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charlie Straight znovu zahrají v Praze

0 Redakce 16.11.2010

Talentovaná třinecká skupina vystoupí 30. listopadu znovu v Praze! Po vyprodaném červnovém koncertu, na kterém křtili klip k aktuálnímu singlu Upside Down, se Charlie Straight vrací do Paláce Akropolis. Blížící se listopadový koncert je součástí podzimního turné kapely po Česku, Slovensku a německém Bavorsku s názvem Newton College Tour 2010.

Kapela Charlie Straight vznikla v roce 2006. Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, kytara, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí). Debutové album She's a Good Swimmer, vydané v červnu 2009, vzbudilo množství pochvalných reakcí u kritiky i zájem fanoušků. Hned první singl Platonic Johny sklidil na poměry debutující kapely mimořádný úspěch. Originální animovaný klip Víti Haratka po mnoho týdnů figuroval v TOP 10 českých hitparád, dobyl internet a v roce 2010 získal od české Akademie populární hudby cenu Anděl 2009 za videoklip roku.

Skupina zpívá anglicky a je silně ovlivněna britskou scénou. Pro Charlie Straight jsou charakteristická energická živá vystoupení  a bezprostřední projev. Kapela se pohybuje na pomezí indie rocku a britpopu, definuje ji zvuková a výrazová pestrost a precizní angličtina zpěváka Alberta Černého.

Mimo rychle rostoucího zájmu fanoušků si Charlie Straight vysloužili i zájem hudební kritiky. Skupina získala tři hudební ceny Anděl 2009 za album roku, videoklip roku a objev roku. Charlie Straight také aktuálně figurují v nominacích na hudební ceny Óčka 2010 a mezi pěticí interpretů nominovaných na MTV Europe Music Awards v kategorii Best Czech & Slovak Act.

JA