ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7853 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charlie Straight ovládli Anděly

0 Redakce 19.4.2010

Třinecká skupina Charlie Straight proměnila všechny své tři nominace v andělská vítězství. V sobotu večer tak získala nejvíce sošek anděla hrajícího na šalmaj, jinak cenu Akademie populární hudby. Mladá čtveřice vyhrála v kategoriích Objev roku, Videoklip roku (Platonic Johny) a Album roku (She’s A Good Swimmer).

Vyhlášení hlavních cen Akademie populární hudby Anděl 2009 se uskutečnilo v pražské Incheba Areně. Akademici hlasovali v sedmi kategoriích přímo na místě, většina nominovaných vystupovala v přímém televizním přenosu živě a drtivá většina nominovaných se také slavnostního večera zúčastnila. Výjimkou byla skupina Kabát, která byla nominovaná na skupinu roku.

Výhry kapely Charlie Straight nebyly jediné, které naznačily, že v Andělech dochází ke generační změně. Akademici totiž určili jako vítěze i další mladé umělce. Zpěvačkou se stala Ewa Farna a zpěvákem Tomáš Klus. Skladbou roku je V bezvětří od Anety Langerové a kapelou roku Monkey Business. Nejprodávanější album loňského roku vydal Jarek Nohavica (V Lucerně) a do Síně slávy byla uvedena Marie Rottrová.

Tomáš Klus a Aneta Langerová  také během přenosu vyzvali diváky, aby v květnových parlamentních volbách vyměnili svým hlasováním současné politiky za jiné.

JŠp
 

Anděl 2009

 

Zpěvák
Tomáš Klus

Zpěvačka
Ewa Farna

Skupina
Monkey Business

Objev
Charlie Straight

Album
Charlie Straight – She’s A Good Swimmer

Skladba
Aneta Langerová –  V bezvětří

Videoklip
Charlie Straight – Platonic Johny

Nejprodávanější album roku 2009
Jarek Nohavica – V Lucerně

Síň slávy
Marie Rottrová