ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4999 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charitativní hudební festival Nohama na zemi

0 Redakce 2.8.2010

Už za necelý dva týden, v pátek 6. a sobotu 7. srpna, proběhne v Českých Budějovicích druhý ročník charitativního hudebního festivalu Nohama na zemi. Během dvou dnů se na zdejším Výstavišti představí přes patnáct českých kapel, největším lákadlem je koncert festivalových mohykánů Sto zvířat, kteří letos slaví dvacáté výročí své existence.

Charitativní hudební  festival Nohama na zemi probíhá už druhý rok pod patronátem jihočeského občanského sdružení Květinka. Jeho výtěžek poputuje na nákup kompenzačních pomůcek pro tělesně postižené.  

Co do žánrovosti uspokojí  line-up spíš „tvrdší“ část publika. První  den festivalu se představí například punk-rocková pardubická  skupina Volant, domácí úderka Fiesta Rock nebo folk-rockoví Hodně podně, kteří se v dubnu představili jako jedna z předkapel jarního turné Vypsané fiXy.  

Sobotní program pak vyvrcholí vystoupením Sto zvířat. Jak se letos dvacetiletá hudební smečka staví k charitativním projektům a proč na nabídku zahrát si na festivalu Nohama na zemi kývla? „Jako kapela, která čítá deset muzikantů, zvukaře, manažera, road manažera, osvětlovače a dva techniky, se k beneficím stavíme velmi ostražitě. Nicméně pokud máme pocit, že s náma pořadatel jedná fér a doloží nám, kam peníze, které naši diváci dali za vstupné, jdou, projekt rádi podpoříme,“ uvádí zpěvák Jan Kalina. „Za rok zahrajeme vždy pár koncertů tohoto typu, například pro sdružení Bolíto, které se stará o popálené děti, Helppes pro vodící psy a tak dále. Máme pak pocit, že třeba budeme mít v pekle nějaké drobné úlevy,“ dodává.  

Vstupenky na festival jsou v k dostání v předprodeji za 200 Kč v Českých Budějovicích (Skateshop Hanny Bunny, Klub Klub Mr. Brown) a v Praze (kavárny Ouky Douky, Balkón a Jericho). Na místě budou ke koupi v ceně 300 Kč a 200 Kč (pouze sobota).

Seznam skupin, které na festivalu vystoupí:

…a vůbec, Bezpatyboty, Born In Pripyat, Earl Grey, Erased, Fiesta Rock, Gun For Rest, Hodně podně, Joe Purple, Molitan Noodels, Rattle bucket, Sto zvířat, TDSTV, Veřejná bezpečnost, Volant, Zpětná vazba.

tz