ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20923 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Biografie George Harrisona vychází v češtině

0 jsk 14.8.2014

Renomovaný britský spisovatel a hudební publicista Graeme Thomson líčí v knize nazvané Za zamčenými dveřmi neobyčejný život a uměleckou dráhu již zesnulého bývalého člena skupiny Beatles George Harrisona.

Kráčí ve svém vyprávění od skromných liverpoolských začátků až na honosný novogotický zámek Friar Park se sto dvaceti pokoji, kde závěr hudebníkova života krutě poznamenala nemoc i násilný útok pomateného fanouška.

Rozměrná biografie sleduje Harrisonovu životní cestu plnou zvratů a konfliktů zblízka, téměř na každém kroku, od nesmělých začátků ve školní kapele až po postavení světové hudební superhvězdy. Sleduje Harrisona jako duchovního hledače, fanouška Formule 1 i mecenáše UNICEF. Jako člověka, který toužil kráčet k Bohu, jeho cestu však lemovala nejrůznější světská pokušení.

Kniha vychází dílem z dobových materiálů, dílem z rozsáhlých původních rozhovorů s Harrisonovými blízkými a spolupracovníky, pohled autora je často kritický. Výsledkem je obsáhlé svědectví o úspěších i neúspěších tvůrce, jemuž jeho okolí často příliš nerozumělo. Dojde samozřejmě také na hudbu a rozbory alb i písní.