ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13378 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čeští muzikanti spouštějí projekt Song pro tebe

0 jsk 19.5.2020

Skupina předních českých hudebníků spustila speciální projekt Song pro tebe. Webová platforma na adrese www.songprotebe.cz umožňuje objednávku písně na míru, kterou zákazník dostane nahranou a nazpívanou v profesionálním studiu.

Aktuální pandemie koronaviru rychle změnila celý svět a razantně zasáhla i hudební scénu. Koncertní sály osiřely. Hudebníci i interpreti nemůžou pracovat a rozdávat radost tak, jak by si sami přáli. I proto se spojili a s podporou společnosti Samsung vytvořili platformu, díky které můžou přímo reagovat na přání svých fanoušků. Nechat si namalovat obraz či napsat píseň nebo báseň na zakázku patřilo k osvědčené zábavě šlechticů už od středověku, mnozí slavní umělci díky tomu vytvořili stovky dodnes proslulých děl.

„Současnou situaci jsme se pokusili pojmout jako příležitost, abychom veřejnosti nabídli nový typ vztahu mezi tvůrci a publikem. Zároveň je to pro nás výzva. Už teď se nemůžeme dočkat, co všechno nám objednavatelé zadají. Čím originálnější zadání, tím lépe,“ říká Jan Lstibůrek, skladatel a spolutvůrce projektu.

Song pro tebe je služba, díky které si lidé můžou nechat vytvořit svou vlastní písničku od skutečných profesionálů, kteří spolupracují s předními českými interprety (například s Tomášem Klusem, Ewou Farnou, Ivou Pazderkovou, ale i s Janáčkovou filharmonií Ostrava a mnoha dalšími). Podpoří tak nejen samotné umělce, ale hlavně můžou udělat radost i někomu dalšímu.

„Jsme moc rádi, že jsme se mohli s muzikanty spojit a podpořit myšlenku kvalitní hudby pro každého a na míru. Nápad sice vznikl v době tzv. celostátní karantény, nicméně věříme, že projekt bude žít dál i po skončení epidemie. V podstatě nám nedávná situace dala příležitost vstoupit na neorané pole hudebního průmyslu,“ uvedl k projektu Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Zadané objednávky se během 24 hodin ujme manažer projektu, který podle potřeby případně ještě kontaktuje zákazníka a doladí s ním detaily zadání. Do sedmi dní textař pošle hotový text, který je možné ještě upravit spolu s objednavatelem. Do dalších čtrnáct dní pak bude celá písnička hotová. Muzikanti nahrají a nazpívají skladbu ve špičkově vybaveném hudebním studiu a předají jej zákazníkovi v kvalitní digitální podobě. Podle zvoleného cenového balíčku lze k písni dostat také dárkové balení s cédéčkem, originálně provedeným notovým zápisem, a mnoho jiného podle přání zákazníka. V rámci balíčku na míru si lze například objednat i profesionálně natočený videoklip.

Základní balíček stojí 9 900 Kč včetně DPH a k prvním třiceti objednávkám zájemce získá zdarma bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds+ v hodnotě 4 699 Kč.