ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5564 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Čeští diváci novou řadu Sherlocka i Medvídka Pú

0 Richard Winter 20.10.2014

Česká televize se zúčastnila mezinárodního televizního veletrhu v Cannes. Divákům z něj přiváží několik seriálů, včetně nové série Sherlocka, další řady Pana Selfridge či mafiánské ságy Gomorrah. Nechybí ani příběhy pro děti. Medvídek Pú nebo populární Děsivé dějiny z produkce BBC. Do Japonska prodala Česká televize pohádku Micimutr.

“Velmi se těším zejména na mafiánskou ságu Gommorah, natočenou na motivy světového bestselleru Roberta Saviana. Autor se po vydání tohoto románu dokonce musel několik let skrývat, neboť líčí skutečné příběhy násilím proslavené zločinecké organizace v Neapoli, jejíž moc sahá do různých sfér italské společnosti,” sdělil ředitel programu České televize Milan Fridrich. Dodal, že s britskou ITV potvrdili nákup další řady Pana Selfridge. Premiéra první řady se ve vysílání objeví v listopadu.

Dalším titulem, který se objeví na obrazovkách České televize je například seriál Black Mirror, držitel Emmy, popisující život ve velmi blízké budoucnosti. Děti se mohou těšit na animovaný seriál ze světa Hvězdných válek s názvem Star Wars Povstalci, dosud nevysílané epizody Nových dobrodružství medvídka Pú a díky smlouvě s BBC i další sérii Děsivých dějin.

Tvorbu České televize zastupovaly na letošním mezinárodním televizním veletrhu MIPCOM například seriály Život a doba soudce A. K., Cirkus Bukowsky, Clona, nové filmy cyklu Nevinné lži či rodinný seriál Neviditelní, který se těšil zvýšené pozornosti účastníků veletrhu i odborných médií. Velký zájem vyvolal také záznam pražského lednového představení bratří Bubeníčků Les Ballets Bubeníček.

“Zájem zahraničních partnerů o tvorbu České televize je jako vždy vysoký a ukazuje, jak kvalitní, zejména co se rodinné tvorby, pohádek a netradičních lifestylových formátů týče, umíme vyrobit,” říká výkonný ředitel obchodu České televize Hynek Chudárek.