ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cesta do pravěku s vypravěčem Oldřichem Kaiserem

0 Redakce 10.5.2019

Cesta do pravěku filmového režiséra Karla Zemana se stala průlomovým filmem a dobrodružnou legendou české i světové kinematografie. Celé generace dětí se díky tomuto příběhu seznámily s minulostí naší planety, s rostlinami a živočichy, které zásluhou kreativity a trikového umění Karla Zemana poprvé spatřily v pohybu.

Nyní dobrodružný příběh ožívá i ve zvukové adaptaci. Díky napínavému ději, původním filmovým zvukovým efektům, dialogům a hudbě, ale především díky interpretaci herce Oldřicha Kaisera, se jistě stane atraktivním i pro posluchače mluveného slova.

„Po zhlédnutí filmu Cesta do pravěku v televizi značky Mánes se mnou nebyla řeč. Přestal jsem chodit do školy, na učení kašlal a vydal se navštívit pravěk. Loďku jsem neměl, tak jsem se brodil řekou Nisou, která protéká městem Libercem, hledal trilobity, až mě po dvou dnech zadržela hlídka Veřejné bezpečnosti. Byl jsem vrácen rodičům, dostal dvojku z chování a měl zákaz dívat se na televizi,“ prozrazuje veselou vzpomínku na své první setkání s filmem v dětství herec Oldřich Kaiser.

(foto: Supraphon)