ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Českým bestsellerem roku jsou Gazely Patrika Hartla

0 jsk 4.3.2024

Ceny pro nejprodávanější tituly vydané v roce 2023 byly v rámci 25. ročníku akce Český bestseller uděleny v Ostravě hned v deseti kategoriích. Hlavní cena je, jak název napovídá, určena české tvorbě. Ocenění si odnesl Patrik Hartl za román Gazely. V dané kategorii se v roce 2023 sešlo více než tisíc titulů.

V kategorii Překladová beletrie pro dospělé získal prvenství kriminální román Tíživé ticho, jehož autorem je britský spisovatel a scénárista Robert Bryndza. Cenu za odbornou a populárně naučnou literaturu pro dospělé obdržela Modrá krev od Aleny Činčerové a Barbory Jarošové Kinské. Sportovním publikacím dominovala jediná autorizovaná kniha vzpomínek a rozhovorů fotbalové osobnosti Antonína Panenky. Vyšla pod názvem Panenka a jejími autory jsou Václav Tichý a Zdeněk Pavlis.

Prvenství v kategorii Biografie patří titulu Marek Dvořák – Mezi nebem a pacientem. Cenu za nejprodávanější titul erotické literatury získala kniha Karmín od Sharon Page. Součástí Českého bestselleru je rovněž Cena čtenářů. Zvítězil v ní román Les v domě od Aleny Mornštajnové.