ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16126 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český slavík v rukou Marka Ztraceného, Lucie Bílé i Kabátu

0 jsk 14.11.2022

Hudební událostí roku byl v sobotu večer v pražském Foru Karlín galavečer vyhlášení výsledků ankety popularity Český slavík 2022.

Anketa letos slaví šedesát let od svého založení. Pod názvem Zlatý slavík vznikla v roce 1962 v pražské redakci týdeníku Mladý svět. Letošní ročník vyhlásil vítěze v sedmi kategoriích.

Zpěvačkou roku se stala Lucie Bílá (na snímku přebírá cenu od Karla Rodena), který zdolala Ewu Farnou, jež skončila druhá, a Evu Burešovou, která obsadila bronzovou pozici. Bílá se rovněž stala Absolutní slavicí, když získala nejvíce hlasů ze všech vítězů v jednotlivých kategoriích, konkrétně 71 519.

„Skutečně jsem to nečekala. Myslela jsem si, že už jsem tu štafetu předala dál, ale ještě zřejmě nepřišel ten správný čas. Já svým kolegyním fandím, takže když se někde začne dělat jiná sbírka někomu jinému, tak mu to budu přát,“ sdělila po skončení slavnostního ceremoniálu Bílá.

Mezi zpěváky zvítězil Marek Ztracený, druhý byl Vojtěch Dyk a třetí Richard Krajčo. Nejlepší kapelou se po roční pauze stal opět Kabát, který si cenu převzal během svého koncertu v Liberci. Druhá příčka patří čtveřici Mirai a třetí Kryštof.

Kategorii Hip hop a rap opanovala liberecká kapela ATMO Music, druhý skončil Calin a třetí Marpo. Calin se stal objevem roku, nejlepší skladbou podle posluchačů Radia Impuls je Originál od Marka Ztraceného. Do Síně slávy jako vůbec první vstoupil Jiří Suchý.