ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11157 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas zpestří závěr roku svátečním programem

0 jsk 22.12.2022

Sváteční vysílání celoplošných i regionálních stanic Českého rozhlasu nabídne bohatý vánoční a silvestrovský program.

Posluchačům k Vánocům nadělí premiéry rozhlasových her, tradiční pohádky, vánočně laděné rozhovory s výjimečnými osobnostmi, hudební ochutnávky a na Silvestra pořádnou dávku humoru. Nebude chybět ani rekapitulace klíčových momentů roku 2022 nebo zásadních změn v roce nadcházejícím.

Na Českém rozhlase Dvojka nebudou o Vánocích chybět oblíbené literární žánry, zábavné pořady nebo kvalitní hudba. Sváteční program nabídne pravidelně od 13.00 hodin tradiční pohádky. Štědrý den nabídne klasiku Sůl nad zlato s hvězdami českého herectví Vladimírem Rážem či Marií Rosůlkovou nebo to nejlepší z rozhlasových her – Sen o české mši vánoční s Markem Ebenem, Petrou Špalkovou a Petrem Haničincem. Štědrovečerní Tobogan bude patřit moderátorovi Alešovi Cibulkovi a jeho hostům – Carmen Mayerové, Petrovi Kostkovi, Ljubě Krbové, Haně Holišové, římskokatolickému knězi Mariánovi Pospěchovi a osobní Werichově kuchařce Evě Tůmové.

Na Boží hod vánoční připravila stanice premiéru příběhu nestárnoucího chlapce Petra Pana a také detektivní příběh Vánoční vražda v podání Dany Syslové, Ivy Janžurové, Jaromíra Plesla nebo Tomáše Pavelky. Poslední vánoční večer pak čekají posluchače netradiční Vánoce ve zlatokopeckém americkém městečku v dramatizaci povídky Vánoce na objednávku. V pořadu s názvem Hudba, kterou mám rád se zase s Ivanou Chýlkovou zaposlouchají do jejích oblíbených nahrávek.

Silvestr se na vlnách Českého rozhlasu Dvojka ponese v duchu sloganu „Silvestr 2022 aneb Bavili jsme se s Vámi celý rok“. Vysílání stanice nabídne pořady, které posluchačům udělaly v uplynulém roce největší radost.

V poslední den letošního roku Dalibor Gondík představí od 6.00 hodin To nejlepší z Ranní Dvojky, Martin Hofmann zase v průběhu dne zavzpomíná na hereckou kolegyni Hanu Maciuchovou a Zuzana Bubílková s Robertem Vanem se vrátí do doby, kdy se dělila republika. Posluchače stanice zajisté potěší i Blízké setkání Adély Gondíkové a Jiřího Langmajera.

Ve vysílání je svým vyprávěním pobaví i moderátorka Daniela Písařovicová, architekt David Vávra a herec Václav Kopta. Chybět nebude silvestrovský Tobogan s Halinou Pawlowskou, Ivou Pazderkovou, Otakarem Brouskem, Antonínem Procházkou, které přivítá moderátor pořadu Aleš Cibulka. Večer posluchačům Českého rozhlasu Dvojka zpestří Lenoška Iva Šmoldase a čekání na nový rok 2023 zkrátí moderátoři Nočního proudu.

Český rozhlas Radiožurnál bilancuje uplynulý rok tradiční řadou 22 Příběhů roku ´22, ve které se vrací k nejvýznamnějším událostem uplynulého roku a jejich hlavním aktérům. Posluchači uslyší od čtvrtka 22. prosince denně vždy v časech od 8.50 a od 16.10 hodin příběhy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, pražského arcibiskupa Jana Graubnera, oštěpařky Barbory Špotákové, lékařky Mileny Králíčkové, filmového režiséra Petra Václava nebo dokonce i goril pražské ZOO Duni a Kisumu.

Český rozhlas Plus láká na sváteční rozhovory, s pravoslavným knězem Pavlem Milkem, s herečkou Ivou Janžurovou, s básníkem a publicistou Milošem Doležalem a s biochemikem Janem Konvalinkou.

Český rozhlas Vltava zpříjemní vánoční atmosféru sérií čtyř přímých přenosů koncertů z Kanady, Finska, Francie a České republiky v rámci projektu Vánoční den Eurorádia. Před svátky uvede premiéru hry současného německého autora Paula Plampera Tichá noc II. V rozhlasovém příběhu o Vánocích rodiny, která se neumí shodnout vůbec na ničem, excelují Ivana Uhlířová, Jakub Žáček nebo Vilma Cibulková. Na Štědrý den stanice odvysílá klasický dramatický titul Lhář a jeho rod od Václava Klimenta Klicpery nebo Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby v novém provedení Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Silvestr přinese speciál hudebního publicisty Pavla Klusáka na téma recitativy v české popové hudbě nebo záznam koncertu britské alternativní skupiny Tindersticks.