ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas pořádá 39. ročník festivalu Prix Bohemia Radio

0 jsk 5.10.2023

Český rozhlas zorganizuje od 16. do 19. října 2023 tradiční soutěžní rozhlasovou přehlídku Prix Bohemia Radio. Již 39. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby se uskuteční po sedmé v Olomouci.

Na festivalu bude kromě vyhlášení vítězných děl udělena prestižní Cena Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře, uvedena rozhlasová osobnost do Síně slávy a studentská porota rozhodne o Cenách studentů. Role čestného prezidenta se opět ujme herec Igor Bareš.

„I letos čekají na návštěvníky festivalu Prix Bohemia Radio, který si za dobu svojí existence vydobyl mezi příznivci rozhlasových děl prestiž, čtyři dny nabité poslechem toho nejlepšího z české i zahraniční rozhlasové tvorby. Věřím, že na letošním ročníku festivalu posluchači i tvůrci opět načerpají inspiraci a informace o aktuálních trendech v rozhlasové tvorbě. Poslechové dny doplní řada akcí v podobě koncertů, debat či živých vysílání našich pořadů přímo z místa dění. Osobně bych doporučil navštívit představení Konec rudého člověka podle adaptace knihy laureátky Nobelovy ceny Světlany Alexijevičové nebo speciální program stanice ČRo Radiožurnál Sport, který vás zasvětí do tajů práce sportovních komentátorů,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.