ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5523 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český rozhlas a Rozhlas a televízia Slovenska podepsaly dohodu

0 jsk 13.10.2022

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a generální ředitel Rozhlasu a televízie Slovenska Ľuboš Machaj včera v sídle Českého rozhlasu Olomouc u příležitosti konání mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio podepsali Dohodu o spolupráci v zájmu rozšiřování rozhlasové spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Slovenskem.

Český rozhlas a Rozhlas a televízia Slovenska se v zájmu rozšiřování rozhlasové spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Slovenskou republikou dohodly, že příští tři roky budou jako členové EBU rozvíjet bilaterální vztahy v oblasti rozhlasového vysílání. Zúčastněné strany se dále zavázaly ke každoroční výměně hudebních těles a interpretů a dále uspořádání společných koncertů v hudební dramaturgii programových služeb pro mladé posluchače.

„Spolupráce mezi ČRo a RTVS je dlouhodobě na nadstandardní úrovni jak v rámci výměny programů a archivních pořadu, tak i spolupráce na společných projektech. Jsem přesvědčen, že pro české posluchače a zejména pro mladší generaci je důležité slyšet v našem vysílání slovenštinu, jelikož historie našich zemí i našich institucí je neodmyslitelně spjata. Věřím, že naše společné kulturní dědictví budeme nadále rozvíjet i v příštím roce, kdy Český rozhlas ale i někdejší Československý rozhlas oslaví své stoleté výročí,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas je dlouhodobě našim nejbližším partnerem a s panem generálním ředitelem jsme se domluvili, že připravíme více pořadů příští rok, aby čeština zněla na Slovensku a slovenština v ČR. Já jsem patnáct let působil ještě v Československém rozhlase, dělal jsem moderátora Zákruty, která se vysílala i v Čechách, a proto bych byl moc rád, pokud bychom si i tyto pořady připomenuli a ukázali lidem, že i navzdory tomu, že jsme se před třiceti lety rozdělili, tak stále máme k sobě velmi blízko,“ doplnil generální ředitel Rozhlasu a televízie Slovenska Ľuboš Machaj.