ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16310 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český lev v ukrajinských barvách

0 jsk 3.3.2022

Udělování filmových cen Český lev se uskuteční již v sobotu 5. března v přímém přenosu České televize z pražského Rudolfina. Letos bude večer patřit nejen filmařům, ale bude věnován i Ukrajině.

„Aktuální dění na Ukrajině se nás všech velmi dotýká, a logicky se tak promítne i do sobotního předávání cen Český lev. Rozhodli jsme se proto mimo jiné neuskutečnit společenskou část večera a uspořené finance věnovat těm, kteří je v tuto chvíli nejvíce potřebují,“ uvádí prezident pořádající České filmové a televizní akademie Ivo Mathé.

Během přímého přenosu budou moci přispět prostřednictvím dárcovských DMS i samotní diváci na konto Člověka v tísni.

Podle počtu nominací mají nejvíce šancí na sošky Českého lva filmy Michala Nohejla Okupace a Zátopek Davida Ondříčka, za nimi se umístily snímky Martina Šulíka Muž se zaječíma ušima, Atlas ptáků Olma Omerzu, Chyby Jana Prušinovského či televizní minisérie režisérky Lenky Wimmerové Božena. V hereckých kategoriích si křišťálovou sošku v sobotu mohou odnést například Eliška Křenková, Martha Issová, Anna Kameníková, Václav Neužil, Miroslav Donutil nebo Miroslav Krobot.

(foto: Petra Hajská)