ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28443 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český lev ocení i televizní tvorbu

0 jsk 13.2.2018

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) zveřejnila nominované televizní projekty, které se umístily na třech nejvyšších příčkách hlasování akademiků ve dvou televizních kategoriích.

V kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie se nejlépe umístily projekty Kozy léčí (na snímku), Spravedlnost a Zádušní oběť. Seriály Bohéma, Svět pod hlavou a Trpaslík jsou nominovány v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál.

Na rozdíl od filmů, které jsou do souboje o České lvy zařazeny automaticky, do obou televizních kategorií přihlašují své projekty sami vysílatelé. Letos své snímky nominovala Česká televize, HBO Europe, TV Nova a TV Prima. Vítězové filmových i televizních kategorií budou vyhlášeni během ceremoniálu 25. ročníku cen Český lev v sobotu 10. března 2018 v Rudolfinu.

ČFTA již v lednu odhalila nominace ve filmových kategoriích, kde počtem 15 nominací vede snímek režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu. Celkem 13 nominací získal film Po strništi bos v režii Jana Svěráka. Třetí nejvyšší počet nominací (10) má životopisné drama Davida Mrnky Milada. Následují snímky Křižáček Václava Kadrnky s 9 nominacemi, Kvarteto Miroslava Krobota s 8 nominacemi a Špína Terezy Nvotové také s 8 nominacemi. Nyní akademie vyhlašuje projekty, které mohou 10. března získat ocenění za televizní tvorbu ve dvou kategoriích.

(foto: Česká televize)

Tagy: