ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30456 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český festival dobývá Británii

0 jsk 13.1.2023

Přední český hudební festival Let It Roll, který se věnuje populárnímu žánru elektronické taneční hudby drum & bass a je zároveň největším čistě žánrovým festivalem na světě, se vrací do Velké Británie.

Po své premiéře v prostorách proslulé londýnské O2 Academy v Brixtonu v roce 2019 se tentokrát organizátorům festivalu podařilo zajistit si termín v londýnském klubu Printworks. V pátek 10. února tam vystoupí přední osobnosti žánru, proběhne speciální audiovizuální show a představen bude také unikátní pódiový design, kterým je Let It Roll proslulý.

Printworks patří v posledních letech ke stěžejním londýnským hudebním prostorám, zároveň má však před sebou poslední sezónu fungování a v roce 2023 bude své brány hudebním fanouškům uzavírat navždy. Jedná se součást objektu, který byl až do roku 2012 využíván jako tiskařská linka pro noviny.

Od roku 2017 tam funguje hudební klub, který se programově soustředí zejména na živou, elektronickou a taneční hudbu. Hudební média označují tento klub nejen jako ten nejlepší v Londýně, Printworks se také od svého vzniku pravidelně umisťuje i v žebříčcích nejlepších klubů v celém světě. S kapacitou šest tisíc návštěvníků hostil během své existence vystoupení hudebních hvězd jako jsou Deadmau5, Gorillaz nebo Londýnský symfonický orchestr.