ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5646 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Česku se natáčí dánský film Dina, dcera jasnovidky

0 Richard Winter 14.4.2014

Od konce února natáčí v České republice štáb dánského koprodukčního filmu Dina, dcera jasnovidky. Poslední klapka by měla padnout na konci dubna, celkově u nás plánuje štáb strávit 38 natáčecích dní. Film vzniká na hradu Kost, v pražském Klášteře svaté Anny, barrandovských ateliérech a středověkém skanzenu Řepora.

Scénář filmu vznikl na základě čtyř knižních fantasy bestsellerů The Shamer Chronicles dánské autorky Lene Kaaberbolové. Film vypráví příběh dospívající dívky Diny, která zdědila proti své vůli nadpřirozené schopnosti své matky – jasnovidky. Lidé, kteří pohlédnou do jejích očí, jakoby se dívali do zrcadla své vlastní duše, odhalí jim vše, za co se cítí provinile. Matka Diny se dostane do zajetí vládce Dunarka a její dcera musí najít způsob, jak ji osvobodit. Zaplete se přitom do nebezpečného boje o moc a především o svůj vlastní život.

V hlavních rolích se představí skandinávští herci Petra Maria Scott Nielsen, Peter Plaugborg, Soren Malling a další. Štáb v České republice utratí za natáčení zhruba 74 milionů z celkového rozpočtu necelých 157 milionů korun.

Tagy: ,