ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12631 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Českého lva za nejlepší film má Šarlatán

0 jsk 8.3.2021

Filmovou cenu Český lev za rok 2020 získal životopisná snímek Šarlatán, který bude bojovat i o Oscara. Cenu pro herce v hlavní roli dostali Ivan Trojan za Šarlatána a Magdaléna Borová za Zemi ve stínu. Ve vedlejší roli získali ocenění Jiří Mádl za Modeláře a Petra Špalková za Zemi ve stínu.

Předávání cen se uskutečnilo v sobotu za přísných bezpečnostních opatření v pražském Rudolfinu. Všichni účastníci ceremoniálu museli mít negativní text na covid-19. Večerem provázel herec a textař Václav Kopta, rozhovory s oceněnými vedla Petra Křížková.

Polská režisérka Agnieszka Hollandová, která získala se Šarlatána cenu za nejlepší režii, děkovala na dálku, protože kvůli pandemii nemohla dorazit. Dokumenty ovládl snímek V síti. Cenu převzal Vít Klusák s tím, že jeho kolegyně, režisérka Barbora Chalupová je v karanténě.

Nejvíce Lvů dostala Země ve stínu, která má vedle ceně pro Borovou a Špalkovou i ocenění nejlepší scénář, který napsal Ivan Arsenjev, kostýmy, které vytvořila Zuzana Bambušek Krejzková, střih, o který se postaral Jan Daňhel, a hudbu, kterou složil Jakub Kudláč. Nejlepším kameramanem byl Martin Štrba ve filmu Šarlatán.

(foto: Zuzana Panská)