ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13509 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Českého lva doprovodí kapela Blue Shadows

0 jsk 11.2.2022

Málokterá kapela je tak úzce propojena s filmem jako multižánroví Blue Shadows, kteří se postarají 5. března o hudební doprovod při ceremoniálu filmových cen Český lev. Zakladatelem a duší formace je Petr Ostrouchov (na snímku), který má jako skladatel filmové hudby na svém kontě osm nominací na Českého lva (včetně letošní za film Divadlo ve filmu: Amerikánka).

Jeho spoluhráči v kapele jsou excelentní muzikanti, kteří jsou doma v mnoha hudebních žánrech, kytarista Josef Štěpánek, violoncellista Jiří Bárta, bubeník Martin Novák a baskytarista, kytarista a hráč na klávesové nástroje Matěj Belko.

„Mám radost, že se podařilo sladit diáře a na Českých lvech letos budeme moci zahrát,“ uvádí kytarista, skladatel a producent Ostrouchov a dodává: „vzhledem k vytíženosti všech muzikantů máme koncertů velmi málo a Český lev tak bude jedním z mála našich letošních vystoupení.“

„Blue Shadows jsou se svým mixem entuziazmu i stoprocentní profesionality, stejně jako provázaností se světem filmu, tím správným hudebním partnerem pro letošní České lvy,” říká Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka ČFTA.

(foto: Zuzana Bönish)