ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14406 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

České lvy ovládla Cesta ven

0 jsk 23.2.2015

Nejlepším českým filmem loňského roku je sociální drama Cesta ven. V sobotu večer získal v pražském Rudolfinu sedm Českých lvů. Naopak favorizovaný snímek Fair Play u českých filmových akademiků propadl, když neproměnil ani jednu z 15 nominací. Snímek se dočkal pouze ocenění od filmových fanoušků.

Drama Cesta ven z prostředí Romů bodovalo i v dalších kategoriích. Petr Václav si odnesl cenu za nejlepší scénář i režii, nejlepší herečkou se stala Klaudia Dudová. Cenu za nejlepší kameru získal Štěpán Kučera, střihač tohoto snímku Florent Mangeot si převzal cenu za nejlepší střih a zvukaři Daniel Němec a Ivan Horák získali trofej za nejlepší zvuk.

V kategorii nejlepší herec zaujal akademii nejvíce Ivan Trojan za výkon ve filmu Díra u Hanušovic. Jaroslav Plesl a Lenka Krobotová si za své výkony v tomto filmu odnesli ceny pro nejlepšího herce a herečku ve vedlejší roli.

V technických kategoriích sklidil úspěch i film Tři bratři, když Zdeněk Klika získal cenu za nejlepší masky, v kategorii nejlepší kostýmy nejvíce zaujala Simona Rybakova a nejlepší scénografii udělal Jan Vlasák.

Ocenění za nejlepší hudbu putovalo ke skladateli Janu P. Muchowovi za hudbu k filmu Krásno. Jako nejlepší dokumentární film vyhlásili snímek Olga režiséra Miroslava Janka. Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii získala režisérka a scenáristka Drahomíra Vihanová.

Slavnostním večerem v pražském Rudolfinu provázela Lucie Výborná.