ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11053 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

České lvy ovládl film Všechno bude

0 jsk 25.3.2019

Snímek Všechno bude (na foto) si v sobotu v Praze z letošního udílení cen Český lev odnesl šest sošek, mimo jiné v kategorii nejlepší režie, film i scénář. Režisérem filmu je Olmo Omerzu, který uspěl také na loňském filmovém festivalu v Karlových Varech.

Film bodoval i v kategoriích vedlejších hereckých výkonů. „Chtěla jsem si připravit děkovnou řeč, ale bála jsem se, že bych to mohla zakřiknout,“ řekla Eliška Křenková, která si z Českých lvů odnesla sošku poprvé. Ve vedlejší mužské roli uspěl Jan František Uher, kterému v této kategorii konkurovali například Jan Hartl nebo Jiří Lábus.

Vůbec první ocenění v rámci večera si převzala Martha Issová za Mimořádný počin v oblasti audiovize. Odnesla si ho za roli v minisérii Dukla 61. Herečka Jenovéfa Boková získala sošku za hlavní ženskou roli ve filmu Chvilky. Karel Dobrý si svým výkonem v hlavní roli ve filmu Hastrman vysloužil cenu také.

Nejlepším dramatickým televizním seriálem minulého roku byl podle akademiků počin režiséra Petra Zelenky Dabing Street a v kategorii televizní film a minisérie se radovali tvůrci Dukly 61. Ocenění za mimořádný přínos české kinematografii dostala režisérka Věra Plívová-Šimková. Diváci si mohou pamatovat její filmy Krakonoš a lyžníci, Páni kluci nebo Lišáci, Myšáci a Šibeničák.