ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25607 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

ČT začala natáčet další kriminálku Četnické trampoty

0 Richard Winter 10.9.2014

Česká televize začala natáčet nový historický kriminální seriál s pracovním názvem Četnické trampoty. Ústřední dvojice mladých četníků v podání Roberta Hájka a Martina Donutila zavede diváky do lázeňského městečka na jihu Moravy v období první republiky. Režie se ujal Dan Wlodarczyk s Petrem Bebjakem, kteří stáli například za úspěšnými Případy 1. oddělení, a Pavel Jandourek.

“Novým kriminálním seriálem chceme částečně navázat na úspěch Četnických humoresek, děj se také odehrává v období první republiky a v hlavních rolích vystupují četníci. Tím však podobnost s Četnickými humoreskami končí,” říká kreativní producent David Ziegelbauer a upřesňuje: „V naší tvůrčí skupině jsme uvažovali nad možností pokračovat v Četnických humoreskách. Postupem času jsme ale vyvinuli námět, který má sice s původním seriálem několik společných motivů, ale pouze v obecné rovině. Jde o zcela samostatný projekt.”

Ambicí Četnických trampot je, podle Davida Ziegelbauera, nabídnout divákům žánrově čistou historickou kriminálku se zcela novými hrdiny a „neokoukanými“ hereckými tvářemi v hlavních rolích.

“Moc se na natáčení těším,“ říká představitel jednoho z ústřední četnické dvojice Robert Hájek. “Zároveň se ale bojím, abych se v četnické uniformě neuvařil a aby mi z originální a velmi těžké pušky neupadlo rameno. A hlavně, abych nenechal nervy někde u Humpolce na D1, protože budu často pendlovat mezi Prahou a Brnem.”

Děj nového seriálu zavede diváky do roku 1919, kdy dva mladí četníci po ukončení školy přijíždějí na své první působiště. Čeká je opuštěná četnická stanice v lázeňském městě na jihu Moravy. Krátce po příjezdu vyšetřují svůj první velký kriminální případ. Vedle Roberta Hájka a Martina Donutila se v seriálu objeví Robert Jašków, Karel Dobrý, Pavel Zedníček, Pavla Tomicová, Ondřej Malý, nebo Igor Bareš. V současné době je připraveno celkem šest dílů seriálu a každý ze tří režisérů natočí dva díly po pětasedmdesáti minutách.

Na seriálu se kromě dalších podílí také tvůrci úspěšných Případů 1. oddělení: Tomáš Feřtek, který byl vedoucím projektu Případy 1. oddělení, je spoluautorem scénářů a režie se vedle Pavla Jandourka ujmou také Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak – režisérská dvojice Případů 1. oddělení. Vedoucím projektu a autorem námětů jednotlivých epizod je Petr Bok, který spolu s Tomášem Feřtkem pracoval i na scénáři seriálu. O správnost a autenticitu dobových a profesních reálií seriálu se stará odborný poradce Radek Galaš, vedoucí správy sbírek Muzea Policie ČR.

Foto: Česká tekevize