ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6913 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize uvede cyklus filmových povídek Škoda lásky

0 Richard Winter 5.12.2013

Česká televize uvede od 29. prosince cyklus filmových povídek Škoda lásky. Sérii 16 hořkých komedií  o lásce v různých podobách odstartuje titulní povídka Škoda lásky režiséra Jana Hřebejka, ve které se v jedné z rolí objeví i Karel Gott. Autory povídek jsou Michal Viewegh, Irena Obermannová, Petr Zahrádka, Petr Šabach, Petr Jarchovský, Ivan Klíma, Martina Formanová a Petr Hudský. Povídky Jaroslava Havlíčka adaptoval Zdeněk Jiráský.

“Jedná se o povídky tak rozdílných autorů, jakými jsou autor psychologických románů Jaroslav Havlíček a Martina Formanová, které spojuje schopnost psát o vážných věcech s nadhledem,” uvedl producent Josef Viewegh. “Nejtěžší je dostat humor do vážného námětu,” dodal.

V povídkách se mimo jiné objevuje milenka pronásledovaná ve snu manželkou svého milence (Manželka), spisovatel, který na horské chatě pomáhá zmoklé dívce (Úspěšný lov), cynický moderátor provinční soutěže (Mokré tričko), člen komise připravující dceru své bývalé spolužačky ke zkouškám na konzervatoř (Přirozený talent) nebo beznadějně zamilovaný bezdomovec (Hrdina).

V různých rolích se diváci setkají s Jiřím Langmajerem, Markem Taclíkem, Klárou Issovou, Janou Pidrmanovou, Michalem Suchánkem, Eliškou Křenkovou, Pavlem Řezníčkem nebo Lindou Rybovou.

Cyklus Škoda lásky tvůrci prezentují jako “intimní exkurz do (nejen) partnerských vztahů”. “Úplně nejraději mám takovou tu drsnou lásku, kde se partneři navenek nijak nešetří, ale uvnitř, právě v té intimní zóně, je vztah pevný a zdravý,” uvedl režisér Petr Zahrádka. Kromě stěžejního tématu lásky jsou jím adaptované povídky o “magické moci chtíče”.