ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8162 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize točí Místo zločinu České Budějovice

0 jsk 18.11.2021

Po Plzni a Ostravě se nyní zločin stěhuje do Jihočeského kraje. Právě tam totiž Česká televize roztočila novou třináctidílnou řadu kriminálního seriálu Místo zločinu České Budějovice. Policejní tým vyšetřující jednotlivé případy tvoří David Novotný, Judit Bárdos, Leoš Noha, Filip Březina a posila z Ostravy, Pavla Beretová.

„Přesto, že má seriál v názvu jméno jihočeské metropole, nepůjde o klasickou městskou detektivku. Naopak, naší snahou je strávit co nejvíce času venku v krajině nebo v menších městech a ukázat ikonická místa spojená s tímto regionem. Malebnost a klid jihočeské krajiny je postavena do kontrastu se zločinem, povětšinou banálním, brutálním a zbytečným,“ říká kreativní producent ČT Jan Lekeš.

Producent Martin Froyda jej doplňuje: „Natáčíme v celém kraji. Začali jsme na Šumavě, ale byli jsme i v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích nebo na Lipně. Některé z epizod vycházejí opět ze skutečných kriminálních případů, ale nejsou všechny z této lokality. Zjistili jsme, že jižní Čechy jsou z kriminalistického hlediska klidnější.“

Hlavní postavou seriálu je šéf vyšetřovacího týmu Karel, kterého hraje David Novotný. Jako vedoucí je oblíbený, ale zároveň přísný. Naprosto přesně ví, co chce. Karel je ale také muž s jedním tajemným místem v minulosti, které souvisí dobou, kdy ještě sloužil ve vojenské kontrarozvědce. Nepřímo zavinil vážné zranění kamaráda, který pak skončil jako invalida. Ve třetí řadě se diváci mohou těšit i na Pavlu Beretovou v roli Emy Grodské. Z Ostravy je převelena do Českých Budějovic a nastoupí rovnou na místo šéfky tamní kriminálky. Je to však postavení, které je více politické a Ema by se nejraději začlenila zpět mezi operativce a vyšetřovatele.

Filmaři začali natáčet v říjnu. Mají za sebou podzimní scény, ale do Jihočeského kraje se ještě za zimním počasím vrátí, a to v polovině ledna. Následně plánují točit i na jaře a zkraje léta. Předchozí série, Místo zločinu Plzeň i Místo zločinu Ostrava, sledovalo shodně v průměru přes 1,3 milionu diváků starších patnácti let.