ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27815 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize startuje cyklus o grafickém designu

0 jsk 9.1.2024

Sedmidílný televizní cyklus Identita – příběh českého grafického designu, historicky první pořad o českém grafickém designu, uvede poprvé Česká televize ve čtvrtek 11. ledna ve 20.15 hodin na ČT art.

Průvodce Aleš Najbrt v něm diváky seznámí nejen s předními grafickými designéry, průkopníky oboru, ale i se současnými tvůrci, kteří dále formují například to, co je vizuální identita naší republiky.

Mezi stovkou protagonistů z oblasti grafického designu nechybí v jednom ze svých posledních rozhovorů typograf Zdeněk Ziegler, zaostřeno je na respektovaného grafika Jiřího Rathouského či výtvarníka Karla Teigeho, dále vystupují Jan Solpera (na snímku), Clara Istlerová nebo Rostilav Vaněk, mladší generaci prezentují Tomáš Machek, Petr Babák, Robert V. Novák, Klára Kvízová, Tomáš Brousil, Marek Pistora či Zuzana Lednická. Pořad představí i grafická díla Alfonse Muchy, Ladislav Sutnara nebo Vojtěcha Preissiga dobře známých v zahraničí.

Cyklus Identita vznikl v koprodukci České televize a Mowshe. Identita bude k vidění na ČT art každý čtvrtek až do 22. února, hned po odvysílání bude díl vždy dostupný na iVysílání.