ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14554 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize rozšiřuje své regionální zpravodajství

0 jsk 23.3.2023

Česká televize nabídne divákům ještě více regionálního a lokálního zpravodajství než doposud. Na začátku dubna spustí dvě nové verze zpravodajského pořadu Události v regionech, které se budou věnovat dění ze severovýchodních a z jihozápadních Čech.

Dvě nové relace doplní stávající vysílání z jižní a severní Moravy a ze středních Čech. „Svou Jedničku“ si diváci mohou naladit již nyní. Všech pět verzí pořadu Události v regionech nabídne Česká televize poprvé v pondělí 3. dubna a poté každý všední den, vždy od 18 hodin.

„Schopnost přinášet vlastní zpravodajský obsah ze světa i ze zahraničí vnímám jako zásadní roli média veřejné služby. Díky jedenácti zahraničním korespondentům umíme být mimořádně rychle u jakéhokoli dění světového významu. Široká regionální síť nám zase umožňuje nabídnout ucelené zpravodajství napříč celou republikou. Jsme zkrátka všude tam, kde jsou naši diváci,“ konstatuje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Rozšíření relace Události v regionech o dvě nové verze nám umožní informovat naše diváky o politickém, sportovním i kulturním dění v jejich bezprostředním okolí ve velkém detailu. Tak, jako žádná jiná televize v zemi,“ dodává.

Ke stávajícím zpravodajským relacím z Prahy, Brna a Ostravy zařadí Česká televize do vysílání dvě nové od pondělí 3. dubna. Na jejich přípravě se budou podílet čtyři regionální studia – Ústí nad Labem, Hradec Králové, Plzeň a České Budějovice. Ve vysílání se vždy objeví relace dvou z nich, střídat se budou po týdnu. Obsahově pokryjí dění z celkem osmi krajů – Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského a z kraje Vysočina.