ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12128 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize přichystala seriál Život a doba soudce A. K.

0 Richard Winter 29.8.2014

Česká televize od 1. září každé pondělí uvede nový třináctidílný seriál Život a doba soudce A. K. Scenárista Zdeněk Zapletal při jeho vzniku spolupracoval s trojicí režisérů Robert Sedláček, Radim Špaček a Bohdan Sláma. Hlavním hrdinou je rozvodový a občansko-právní rozhodčí Adam Klos, kterého ztvárnil David Švehlík. Seriál vypráví dramatický příběh mladého muže, který se leckdy složitě prodírá civilními soudními spory.

V dalších rolích se objeví Jitka Čvančarová, Jiří Bartoška nebo Daniela Kolářová, Ta hraje matku Adama Klose, advokátku, která mimo jiné v díle nazvaném Paulusová versus Paulus zastupuje v případě řešeném jejím synem bezcitného miliardáře.

“Moc jsem prosila, aby moje postava nebyla černobílá, protože tak to prostě v životě bývá, že nikdo není jenom úplně zlý nebo hodný. Já prostě potřebuju materiál, ze kterého můžu svoji postavu utkat,” uvedla Kolářová.

Život a doba soudce A. K. je epizodický seriál. V každém díle řeší a.K. jiný případ, ale všemi se prolíná jeho silný osobní příběh. “Idea, aby na projektu spolupracovalo více režisérů, vznikla krátce poté, co byl seriál dopsán. Uvědomili jsme si totiž, že je velice pevně stavěný. Každý díl byl přesně rozvržen mezi řešení jednoho soudního případu a několik soukromých linek. Nechtěli jsme, aby to bylo příliš stereotypní. Rozvržením příběhu mezi tři režiséry dostal příběh více barev,” podotkl kreativní producent Jan Lekeš.

Foto: Česká televize