ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5701 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize představila 21 připravovaných dokumentů

0 Petr Hašek 20.6.2012

Česká televize představila 21 připravovaných dokumentů, které jsou v současné době v různých stádiích výroby. Schválené dokumenty zastupují různé žánry od historických dokumentů přes portréty osobností z řad umělců, lékařů, sportovců až po sociální dokumenty.

Mezi filmy, jejichž výrobu na začátku roku schválila programová rada ČT, je například celovečerní dokument režiséra Michala Dvořáka, který zachycuje průběh projektu Občan K. umělecké skupiny Ztohoven. Dokumentární film Sugar Blog, jehož autorkou je Andrea Culková, vážně ohrožená těhotenským diabetem, pátrá po fatálních důsledcích konzumace cukru.

Filmový portrét úspěšného žokeje Josefa Váni nabídne dokument Váňa, jehož tvůrci v čele s režisérem Jakubem Wagnerem poodkrývají zákulisí dostihového sportu. Dokument s pracovním názvem Kesaj Tchave režisérky Rozálie Kohoutové zase vypráví o cestě dětského hudebně tanečního souboru z romské osady na východním Slovensku na vystoupení v romské osadě na pařížském předměstí. Pátým dokumentem, který tvůrci představili, byl film Divadlo Komedie, který zastřešuje 12 záznamů představení Divadla Komedie.

Cyklus je ohlédnutím za deseti sezónami divadla, které po neúspěšném dialogu se zřizovatelem, jímž je hlavní město, ukončí svoji činnost. Souběžně vzniká celovečerní hraný film Odpad, město, smrt podle divadelní inscenace Divadla Komedie, z jejíhož scénáře a divadelního zpracování vychází režisér Jan Hřebejk.

rwi