ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20767 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize odvysílá trezorové filmy, dokumenty i zpravodajství v reálném čase

0 jsk 25.10.2019

S blížícím se třicetiletým výročím sametové revoluce představuje Česká televize svůj program věnovaný listopadovým událostem i tématu třiceti let svobody. Na obrazovkách se objeví tři desítky premiér hrané nebo dokumentární tvorby.

Dokumenty Sametová FAMU, Ročník 89 nebo Jan Potměšil: Nikdy bych neměnil připomenou studenty uměleckých škol, kteří se do protestů a stávek aktivně zapojovali. Reflexi porevolučního vývoje nabídne Robert Sedláček v projektu Soud nad českou cestou. Chybět nebude ani Jakub Železný jako průvodce revoluce v reálném čase v pořadu Dnes před 30 lety.

„Třicet let svobody. Výročí, které je nejen pro českou společnost, ale i pro Českou televizi významným milníkem. Ze státní instituce se stala veřejnoprávní a na principech svobodného fungování existuje dodnes. Jsme nejsilnějším vysílatelem na tuzemském trhu, těšíme se vysoké důvěře veřejnosti a naše pořady dokáží nabízet i něco víc – takzvanou přidanou hodnotu, která se od televize veřejné služby očekává. Příkladem může být třeba nový listopadový počin Roberta Sedláčka, který za pomoci fiktivního soudního přelíčení reflektuje míru naplnění programového prohlášení Občanského fóra ‚Co chceme‘ z listopadu 89. Připomínka listopadu tak nebude pouhým mementem, pořady zohledňují i aktuální dění a společenskou situaci dneška,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Výstižné shrnutí uplynulých třiceti let nabídne například dokument o Janu Potměšilovi s podtitulem Nikdy bych neměnil (na snímku). Režisér Ondřej Kepka, který oslovil své tehdejší spolužáky z divadelní fakulty, se spolu s nimi v dokumentu Ročník 89 ohlíží nejen za rokem 1989, ale zamýšlejí se také nad nadcházejícími svobodnými roky.