ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize od září nabídne pokračování oblíbeného seriálu Sanitka

0 Richard Winter 10.7.2013

Česká televize od září nabídne pokračování oblíbeného seriálu Sanitka. Vyplývá to z textu pozvánky na tiskovou konferenci, kterou v příštím týdnu televize pořádá spolu se Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy. Pokračování seriálu pod názvem Sanitka 2 bude mít 13 dílů. Původní jedenáctidílnou sérii příběhů doktora Jandery nyní Česká televize reprízuje.

Z původní sestavy se na scéně objeví například doktor Vojtěch Jandera v podání Jaromíra Hanzlíka a herečka Zlata Adamovská jako Janderova první manželka Eliška. Janderova bratra Jardu a švagrovou Alžbětu budou opět hrát Tomáš Juřička a Ivana Andrlová a doktora Mádra znovu Petr Kostka.

Autorem nových příběhů z prostředí záchranné služby je Ivan Hubač, syn autora původního seriálu Jiřího Hubače. Změna se odehrála také na režisérském postu, zatímco první sérii, která byla uvedena v roce 1984, natočil režisér Jiří Adamec, režie nových dílů se ujal Filip Renč.

Pokračování se odehrává v současnosti, podkladem pro dramatické ztvárnění jsou většinou skutečné případy z každodenní praxe pražské záchranné služby. Podle České televize seriál obsahuje řadu akčních scén, které ukazují práci záchranářů a lékařů v největším nasazení. Nemocniční scény nové série se točily ve Fakultní nemocnici Na Homolce a v Motole.