ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6673 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize nabídne na Vánoce čtyři nové pohádky

0 Redakce 6.11.2019

Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři nové pohádky. Následně 1. ledna odvysílá premiéru filmu Marie Terezie a po Novém roce odstartuje nový formát, ve kterém se představí dvanáct amatérských pekařů a cukrářů Peče celá země.

„Česká televize připravila pro letošní Vánoce čtyři premiéry českých pohádek. Režie té štědrovečerní se ujal zkušený Karel Janák, který do hlavních rolí obsadil Evu Josefíkovou, Matouše Rumla a Marka Ebena (na snímku). Ten se k naší radosti do televize vrací v nemoderátorské roli po více než dvaceti letech. Diváci uvidí v premiéře také rodinnou pohádku Čertí brko, pohádku, kterou jsme natočili spolu se slovenskou televizí, Čarovný kamínek a také pohádku Kde bydlí strašidla. Ta je natočena ve znakovém jazyce, užít si ji tak budou moci i děti se sluchovým hendikepem, ale nejen ty,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Během svátků pak Česká televize odvysílá i další oblíbené pohádky, včetně Tří oříšků pro Popelku nebo obou dílů Anděla Páně. Od Nového roku ale bude patřit hlavní vysílací čas filmovým premiérám. Zejména dvěma novým dílům Marie Terezie. Hned v lednu také začneme vysílat úplně nový formát, pořad Peče celá země,“ dodal.

(foto: David Raub)