ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11617 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká televize a Český rozhlas připomenou šedesátou sezonu Violy

0 jsk 31.3.2023

Jubilejní šedesátá sezona pražského Divadla Viola, „nejmenšího velkého divadla v Praze“, je ozdobena hned několika dárky pro příznivce této legendární scény: Česká televize 3. dubna ve 20.15 na programu ČT art uvede záznam úspěšné inscenace z repertoáru Violy Commedia finita.  A jen o dva dny později, 5. dubna ve 20 hodin, Český rozhlas Vltava odvysílá Večer na téma…. Viola – naše láska.

Commedia finita s humorem nahlíží na naši nejslavnější operní pěvkyni Emu Destinnovou. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné jsou svědectvím nejen o úspěších a pádech této proslulé operní divy, ale především o závisti a malosti, které jako důvěrné známé provázejí i naše životy. Autorkou hry je Viktoria Hradská, v režii Lídy Engelové hrají Dana Černá, Milena Šajdková, Daniela Kolářová a Máša Málková. Televizní záznam vznikl ve Viole koncem loňského roku.

Rozhlasový pořad Viola – naše láska reflektuje nejen slavnou minulost, ale především živoucí současnost jubilujícího Divadla Viola. A to prostřednictvím rozhovorů s herci a herečkami i bývalým či současným vedením, pro něž se Viola stala láskou. Rozhovory doplňují ukázky z nejemblematičtějších inscenací. Slovem provází Jaroslav Someš v dialogu s režisérkou Lídou Engelovou. Oba jsou také autory rozhlasové kompozice ve spolupráci se zvukovým mistrem Radkem Veselým.