ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29882 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Česka se na turné vrátí rocker Ivan Král

0 Redakce 24.3.2017

Zpravidla u nás vystupuje jednou do roka a jeho koncerty bývají velkým zážitkem. Na závěr letošního léta však udělá výjimku a dorazí rovnou na celé turné. Řeč je o jednom z nejzásadnějších českých hudebníků Ivanu Královi, který se po úspěšném loňském vystoupení s Jiřím Suchým na Metronome Festivalu Prague, vrátí do České republiky.

„Mezi nejzajímavější koncertní zastávky, na které se diváci mohou těšit, patří bezesporu vystoupení v unikátním prostředí Střeleckého Ostrova v centru Prahy. Dále pak koncert v brněnském Sonu, kde bude Ivan Král mimo hraní také vzpomínat na svoji spolupráci s významnými hudebními osobnostmi. Vyprávění doplní video ukázkami ze svého archivu a diskuzí s diváky,“ prozrazuje Petra Macháčková z pořádající agentury Joe’s Garage.

Ivan Král se na koncertech obklopí předními českými hráči, mimo jiné kytaristou Honzou Ponocným, bubeníkem Romanem Víchou a baskytaristou Janem Lstibůrkem. Některé koncerty budou mít komornější charakter a Král je odehraje pouze akusticky v duu s Honzou Ponocným.

Na turné zazní program složený z klasických hitů, nových písniček a coververzí. „Budu zpívat hodně písní v češtině. Plánuju zahrát také skladbu od pana Jiřího Suchého. Během večera dojde i na věci, které většina posluchačů zná od Iggyho Popa nebo Patti Smith. V rámci vystoupení představíme nové písně a především nový song All Your Yesterdays,“ vyjmenovává Král s tím, že sáhne i do repertoáru kapely Alias, kterou v devadesátých letech založil s Davidem Kollerem či Ivanem Hlasem.

Tagy: