ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14489 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká republika jako hlavní host varšavského knižního veletrhu

0 jsk 2.7.2021

Jedenáctý ročník knižního veletrhu ve Varšavě (Warszawskie Targi Książki) bude patřit České republice. Její hostování bylo přesunuto z důvodu pandemie koronaviru na letošní podzim, 9. až 12. září 2021. Pověření k přípravě hostování dostala v první polovině června Moravská zemská knihovna v Brně od Ministerstva kultury.

Česká republika byla naposledy hlavní hostující zemí v roce 2019 na Lipském knižním veletrhu, kde se představilo více než padesát českých autorek a autorů.

Polští čtenáři se mohou těšit na jedenáct českých autorek a autorů. Budou to Michal Ajvaz, Bianca Bellová, David Böhm, Radka Denemarková, Petr Hruška, Petra Hůlová, Galina Miklínová, Iva Procházková, Jaroslav Rudiš, Marek Šindelka a Kateřina Tučková (na snímku). Paralelně s knižním veletrhem se koná festival Komiksová Varšava (Komiksowa Warszawa), na kterém vystoupí Pavel Čech.

Ambasadorem českého hostování je polský spisovatel, novinář i propagátor české kultury v Polsku Mariusz Szczygieł. V rámci národního programu se připomene i pětaosmdesát let od narození a deset let od úmrtí českého dramatika Václava Havla.

(foto: Vojtěch Vlk)