ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5576 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká premiéra oceňované hry HIGH – Lety peklem v březnu v La Fabrice

0 Richard Winter 25.2.2015

HIGH – Lety peklem, drama se “zlatou dávkou” sarkasmu je první divadelní režií úspěšného filmového producenta a režiséra Viktora Tauše. V La Fabrice v pražských Holešovicích bude mít premiéru 25. března, veřejná generálka je na programu o den dříve. V hlavních rolích příběhu Matthewa Lombarda o víře, uzdravení a odpuštění excelují Eva Jeníčková, Martin Pechlát a Alexandr Borodin.

“HIGH objevila v Americe Eva Jeníčková. Podařilo se jí přes autora Matthewa Lombarda získat práva k nastudování hry v Česku, potom oslovila mě, zda bych ji nerežíroval a já nabídku rád přijal. Je to skvělý text. Evu jsem viděl v několika představeních v Americe a toužil s ní pracovat. Věděl jsem, že ztvárněním hlavní role v HIGH tady může dokázat, že je mnohem víc než Vendulkou z Básníků nebo Marikou ze Sněženek,” říká Viktor Tauš a přiznává, že divadelní režii by se rád věnoval i nadále: “Na rozdíl od filmu je v divadle moje přítomnost opodstatněná jen herci, jsem tu pro ně. Je to krásná zkušenost.”

Sestra Jamison Connely (Eva Jeníčková) pracuje jako terapeutka v léčebně závislostí. Na příkaz nadřízeného, Otce Michaela Delpappa (Martin Pechlát), přijímá případ devatenáctiletého Codyho Randalla (Alexandr Borodin), kterého našli pod vlivem drog v motelovém pokoji nad tělem předávkovaného čtrnáctiletého chlapce. Nadšená z toho rozhodně není. Cody je vyčerpaný, pere se s abstinenčními příznaky a pokusy terapeutky sondovat v jeho minulosti s úšklebkem odmítá. Jamie, jak se jí říká, ale není typická řádová sestra. Sama prošla peklem a řeholní roucho rozhodně nepatří mezi její oblíbené oblečení. Trpělivě však čelí výzvě pomoct Codymu nalézt v sobě odvahu ke změně…

“Na Jamie mě baví, že není žádné ořezávátko a má pěkně prořízlou hubu, což od jeptišky nikdo nečeká. Jamie říká věci tak, jak jsou a dovede si svého svěřence, mladého Codyho podat, až se mu z toho zatočí hlava,” přibližuje svou postavu Eva Jeníčková.

Představení HIGH – Lety peklem má všechny předpoklady zaujmout diváky napříč generacemi. Skvěle vystavěný text se dotýká nejniternějších stránek lidské povahy, připomíná, jak jsme nedokonalí, toužící po lásce, zranitelní i zraňující…

Zkoušení nové divadelní hry v prostorách La Fabriky si Eva Jeníčková náležitě užívala: “Viktor je jako režisér citlivý, entusiastický a hlavně má rád herce. Divadlo mě opravdu baví, i když se v tom někdy člověk topí, hledá, selhává a nalézá a skrze to se konfrontuje s vlastním životem, tak ta práce je čistá radost. Miluju ten pocit štěstí, když se to stane, když se vše správně složí dohromady a člověk cítí, že textu posloužil. Jsem ráda, že se HIGH dostane k tuzemskému publiku, věřím, že si to diváci v hledišti užijí stejně jako my na jevišti.”