ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12216 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká literatura v Bukurešti uspěla

0 Redakce 27.5.2015

Ve dnech 20. až 24. května proběhl v Bukurešti mezinárodní knižní veletrh. Jeho hlavním hostem byla Česká republika.

Šest českých spisovatelů, jmenovitě Kateřina Tučková (na snímku), Kateřina Rudčenková, Tomáš Zmeškal, Roman Ráž, Martin Vopěnka a Tomáš Míka tam prezentovalo knižní překlady vlastní prózy a poezie. Zájem o české autory byl značný.

Ještě před veletrhem se objevilo v nejrůznějších médiích na padesát zpráv, během pěti veletržních dní pak autoři absolvovali více než třicet rozsáhlých rozhovorů.

Český stánek nabízel ke koupi komplet titulů z české literatury přeložených do rumunštiny za poslední dekádu, vedle výše jmenovaných autorů mj. knihy Patrika Ouředníka, Petry Hůlové, Miloše Urbana, Václava Havla, Milana Kundery, Bohumila Hrabala, Karla Hynka Máchy i Jana Husa; dále byly k nahlédnutí novinky české literatury posledních let a řada propagačních materiálů v rumunštině, angličtině a němčině. Samotná autorská vystoupení pak kombinovala zástupce české strany s vybranými spisovateli, novináři, kritiky, historiky a bohemisty z Rumunska (například Mircea Cărtărescu, Adrian Cioroianu, Gabriel Liiceanu, Lidia Našincová, Dan Duta).

(Foto: Vojtěch Vlk)