ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6122 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká centra v zahraničí připomenou sto let Českého rozhlasu

0 jsk 4.4.2023

Česká centra v zahraničí připomenou sto let Českého rozhlasu prostřednictvím výstavy připravené stanicí Radio Prague International (RPI), která bude od jara do konce roku postupně k vidění v rámci programů Českého centra Tel Aviv, Českého centra New York, Českého centra Mnichov či Českého centra Bratislava.

Vedle toho se chystá další společný projekt zaměřený na vysoce aktuální téma fake news.

Pravidelné rozhlasové vysílání pro veřejnost bylo v Československu zahájeno 18. května 1923. Původní český Radiojournal (prvotní název Československého rozhlasu) s pravidelným rozhlasovým programem v Evropě předběhla jen BBC. Dnešní Český rozhlas je nejen instituce se stoletou tradicí, ale zároveň moderní veřejnoprávní médium, které se podílí na řadě projektů.

„Československý, později Český rozhlas vždy stál na straně veřejnosti a posluchače informoval, vzdělával i bavil. To, že lidé v rádiu dělají práci dobře, potvrzuje skutečnost, že si Český rozhlas drží pozici nejdůvěryhodnějšího média veřejné služby v Česku. A výstava ve spolupráci s Českými centry potvrzuje, že je významným partnerem i pro další instituce“, uvedl René Zavoral, generální ředitel Českého rozhlasu.

Na snímku budova Českého rozhlasu v roce 1936.