ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5673 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Češi sázejí na Eurovizi. Bennymu Cristovi věří

0 jsk 18.5.2021

Po roční pandemické pauze se v nizozemském Rotterdamu uskuteční 65. ročník pěvecké soutěže Eurovison Song Contest. Letos se ho zúčastní 39 států včetně České republiky. Během druhého semifinálového večera 20. května vystoupí jako třetí účinkující český reprezentant Benny Cristo s písní Omaga.

Bookmakeři Chance vypsali kurzy na úspěch našeho zpěváka již začátkem tohoto roku. „Na umístění v první desítce mu dávali poměrně slušné šance, což naznačoval také kurz 1,3:1. Postupně však došlo k obratu a kurz na to že uspěje, stejně jako předloni kapela Lake Malawi, vzrostl na 3,55:1,“ sdělila mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Podle sázkových expertů tak Ben Cristovao s kurzem 1,24:1 nakonec skončí mimo prestižní Top 10. Přesto na něj sázková kancelář přijala nejvíc sázek ze všech semifinálových soutěžících. Tuzemští fanoušci mu navzdory stoupajícímu kurzu stále věří. Jako nejpravděpodobnější vítěze Eurovize vidí bookmakeři italskou kapelu Måneskin, kterou má na tiketu také 31 procent lidí. Nejvíce však Češi a Češky věří francouzské písničkářce Barbaře Pravi s o něco vyšším kurzem 3,95:1. Sází na ni 57 procent tipujících.