ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28933 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Černobílý svět uspěl na cenách SAG

0 Redakce 31.1.2012

Film Černobílý svět ovládl udělování cen amerického Sdružení filmových a televizních herců (SAG), když si odnesl ocenění za nejlepší film i pro herečky v hlavní a vedlejší roli. Viola Davisová byla hereckým sdružením označena za nejlepší letošní herečku v hlavní roli. Cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli pak získala Octavia Spencerová, která za své účinkování v Černobílém světě dostala i Zlatý glóbus.

Snímek Černobílý svět mapuje vztah tří zcela rozdílných a výjimečných žen, jež spojuje tajný spisovatelský projekt, který se pokouší překonat zažitá společenská pravidla a svou existencí tak všechny tři ženy ohrožuje.

Za nejlepšího herce sdružení SAG vyhlásilo Jeana Dujardina, který vystupoval ve francouzském černobílém snímku The Artist. Nejlepším hercem ve vedlejší roli byl vyhlášen Christopher Plummer za film Začátky. Oba herci si za stejný part odnesli i Zlaté glóby.

Ceny SAG jsou podle agentury AP v hereckých kategoriích považovány za dobrý ukazatel toho, kdo v únoru získá Oscara. Herci, kteří získají ceny SAG, si totiž obvykle odnášejí za své výkony i Oscary. Loni se to stalo u všech čtyř hereckých kategorií, když obě ocenění získali Colin Firth za Královu řeč, Natalie Portmanová za Černou labuť a Christian Bale a Melissa Leová za film Fighter.

rwi