ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13691 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ceny za nejlepší herecký výkon v dabingu získali Jana Hlaváčová a Jaromír Meduna

0 Petr Hašek 24.9.2012

Ceny Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu získala v Přelouči na Pardubicku herečka Jana Hlaváčová za roli Séraphine ve stejnojmenném filmu. V mužské kategorii uspěl herec Jaromír Meduna za roli Roberta Maxwella ve filmu Maxwell.

Porotci letos vybírali z celkem 37 audiovizuálních děl, které měly premiéru v loňském roce. Udělená byla i cena diváků za nejlepší výkon nebo dílo v dabingu, kterou získal David Novotný za ztvárnění Barneyho Stinsona v seriálu Jak jsem poznal vaši matku v režii Filipa Jančíka.

Cenu za celoživotní mistrovství v dabingu získali letos herci Ivanka Devátá a Ladislav Mrkvička. Za celoživotní mimořádnou dabingovou tvorbu získal ocenění Filmového a televizního svazu FITES režisér Elmar Kloss.

Pořadatelé také vyhlásili Zvláštní cenu Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování animovaných a dětských snímků, kterou letos získal snímek Rango v překladu Petra Putny. Udělená byla taká Cena Jednoty tlumočníků a překladatelů za mimořádnou kvalitu překladu a úpravy dabovaného díla, kterou si z Přelouče odvezl snímek Ivan Hrozný. Cenu FITESu za mimořádné dabingové zpracování hodnotného audiovizuálního díla včetně seriálů letos získal snímek Mildred Pierceová v režii Vladimíra Žďánského.

Cenu Sennheiser a Asociace pracovníků se zvukem za nejlepší zvuk dabovaného díla pro letošní rok získal film Sherlock – epizoda Velká hra. Letos byla udělená také Zvláštní cena poroty za mimořádný dětský herecký výkon v dabingu, kterou získala Marianna Jurková za roli Addie ve filmu Papírový měsíc.

Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995. Ceny mají podle pořadatelů zlepšit kvalitu a prestiž českého dabingu a měly by být stimulem pro práci všech, kdo se na této umělecké disciplíně podílejí.

rwi