ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29014 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ceny Vinyla vyrážejí do regionů

0 jsk 21.9.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňsku u příležitosti dvanáctého ročníku organizují pořadatelé hudebních cen Vinyla. Akce pod jejich patronací se v období od září do prosince vedle Prahy a Brna uskuteční rovněž v Pardubicích, Boskovicích, Znojmě, Ústí nad Labem a Veselí nad Moravou.

Velká část připravovaných koncertů proběhne v brněnském Kabinetu múz, kde Průběžný festival Vinyla dvěma koncerty odstartoval na začátku září. Plánovány jsou dvojkoncerty NĀV a ŁŪT, lobbyboy&saab900turbo, Tamara a Bibione, Miss Petty a Toyota Vangelis nebo V0NT a Lebanon. Do Ústí nad Labem se v tandemu s LOFN chystají B4, do Pardubic P/\ST a Laokoon, do Veselí nad Moravou a další místa Johuš Matuš a Koňe a prase, do Znojma Ctib a Rutka Laskier a do Boskovic přijedou například Cold Cold Nights.

„V České republice je specifická situace, mainstreamová média totiž systematicky ignorují i popovější podoby tuzemské klubové scény. Ta zahrnuje skutečně široké spektrum žánrů a podob, a my se prostřednictvím koncertních večerů Vinyly celou šíři klubové scény snažíme koncepčně mapovat. V dramaturgii se tak nachází discopopový Ventolin (na snímku) vedle progresivního elektronika HRTL, indiekytaroví Koňe a prase nebo Tamara, hyperpop Miss Petty a Toyota Vangelis, mladý rap lobbyboy&saab900turbo či Laokoon, ale třeba také metaloví NĀV a temně elektroničtí V0nt,” říká jeden z koordinátorů cen Vinyla Pavel Uretšlégr.

Všechny vzdělávací workshopy Vinyla Academy letos proběhnou v Praze. První se uskuteční ve spolupráci s festivalem Lunchmeat a hlavním partnerem cen Bastl Instruments 1. října v Národní galerii ve Veletržním paláci.

V sérii akcí Vinyla chystá také přednášku ve znojemském prostoru GaP nazvanou Not the Same As It Was: hudba krize i naděje.

Tagy: