ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5488 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ceny Designbloku mají své vítěze

0 jsk 11.10.2021

Třiadvacátý ročník Designbloku rozdal ceny ve třinácti kategoriích. K nejlepšímu šperku, módní kolekci, nábytku či školní prezentaci přibylo ocenění za udržitelný design. O výsledcích rozhodla odborná porota, která volila jak ze známých tváří a etablovaných značek, tak i neokoukaných tvůrců.

Hlavní cenu získal projekt Myslitelé, za nímž stojí značka Vitra společně s katedrou fotografie pražské UMPRUM. Projekt Myslitelé vznikl ve spolupráci mezi Ateliérem fotografie II, UMPRUM pod vedením Václava Jiráska a Štěpánky Steinové a značkou Vitra pro Designblok a odnáší si hlavní ocenění letošního ročníku! Fotografické portréty myslitelek a myslitelů aktivních v našem kulturním prostředí obsadily prostor bývalé počítačové místnosti v Gabriel Loci. Výběr portrétovaných se zaměřil na kapacity na poli filozofie, sociologie, ekonomie, mediálních studií, literatury, vědy a dalších společenských věd a nenuceně připomíná význam těchto disciplín v extrémních situacích, jakou současný souběh několika krizí bezpochyby je.

V kategorii nejlepší nábytek zabodovala firma Master & Master a její židle Mistra navržená designérkou Lucií Koldovou. Naopak cenu za nejlepší bytové doplňky získali nováčci na scéně –studio Space of Spaces kolekcí kovových stolků a doplňků. Mezi světly porotu nejvíce zaujala světla Luna od designéra Jiřího Krejčiříka. A z novinek, které na Designbloku představili firmy a výrobci, si cenu odnesli Lockers.cz za úložné boxy (na snímku).

(foto: Johanka Pošová)

Tagy: