ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5565 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ceny Czech Grand Design odhalují nominace

0 jsk 25.1.2024

Celkem 86 tvůrců, studií a firem má letos šanci získat prestižní ocenění Czech Grand Design. Široké nominace v osmi kategoriích již po osmnácté vybrala Akademie designu České republiky a nabízejí průřez toho nejzdařilejšího z českého kreativního průmyslu za uplynulý rok.

Od revolučních kolekcí tradičních českých skláren a výrobců přes esteticky i environmentálně laděný nábytek, módu, hračky a další objekty každodenní potřeby až ke grafickému zpracování poštovních známek pro prezidenta či návrh pracovních sešitů a interaktivních učebnic pro žáky základních škol.

Široké nominace se zúží na tři finalisty v každé kategorii ve čtvrtek 29. února 2024 v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně u příležitosti zahájení výstavy Out of the Blue loňských Grand designérů, studia Lexová&Smetana. Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií, absolutního vítěze napříč obory, Grand Designéra 2023, i nového čestného člena Síně slávy českého designu proběhne v rámci kreativního galavečera v pražském Stavovském divadle v neděli 3. března 2024.

Produktový design, móda, šperk, grafický design, fotografie, ilustrace, výrobce a objev roku. Etablovaná jména, chytré nápady i překvapivé novinky. Ceny Czech Grand Design ocení to nejlepší, co se ve výše zmíněných kategoriích událo za uplynulý rok. Vítěze vybírá Akademie designu ČR v tříkolovém hlasování. Pro rok 2023 přijalo členství 62 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu. Projekty jsou nominovány na základě hodnocení co nejširšího spektra odborníků, bez nutnosti placené přihlášky.

Nejlepší projekty se volí v tříkolovém hlasování za účasti a komentáře odborných porot. Absolutním vítězem je Grand designér/ka roku, zvolený/á napříč všemi kategoriemi Přípravným výborem cen Czech Grand Design. Cílem ocenění Czech Grand Design je upozornit širokou veřejnost na mimořádné činy v oblasti designu, medializovat práci konkrétních tvůrců a pomoci tak lepší orientaci na poli českého designu.