ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14462 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ceny české filmové kritiky předají osobnosti tuzemského filmu

0 Redakce 11.1.2012

Ceny české filmové kritiky v sobotu 14. ledna v Praze předají osobnosti tuzemského filmu jakými jsou poradkyně karlovarského festivalu Eva Zaoralová, režiséři Věra Chytilová a Ladislav Helge, dokumentaristka Helena Třeštíková, kurátor filmového archivu Vladimír Opěla, skladatel Petr Hapka i scenárista Zdeněk Svěrák. Herecké výkony svých kolegů a kolegyň v hlavních i vedlejších rolích ocení Eliška Balzerová, Marta Vančurová, Lubomír Lipský a Jiří Bartoška.

Slavnostním večerem v pražském klubu SaSaZu bude v přímém přenosu ČT2 provázet Ondřej Vetchý. Ceny, jimiž chtějí domácí filmoví novináři a publicisté upozornit na nejlepší kinematografické počiny roku 2011, budou vyhlášeny podruhé. Ve druhém kole, ve kterém byly posuzovány výkony v 11 kategoriích na základě nominací, se hlasování zúčastnilo 52 osob. Cenu pro Objev roku vyhlásí ředitel komunikace společnosti RWE Martin Chalupský.

Letos novináři posuzovali 25 hraných filmů, které měly distribuční premiéru roce 2011 a které včas nahlásily termín Unii filmových distributorů, a 21 filmů dokumentárních. Nejvyšší počet osmi nominací získaly snímky Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka a Poupata debutujícího Zdeňka Jiráského.

Pět nominací mají filmová adaptace kultovního komiksu Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka a dramatický příběh Nevinnost Jana Hřebejka. Tři nominace má film Osmdesát dopisů Václava Kadrnky, dvě nominace drama Dům Zuzany Liové a jednu nominaci komedie Perfect Days – I ženy mají své dny režisérky Alice Nellis.

rwi