ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23656 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ceny Anděl změnily skandální nominace

0 Redakce 22.3.2010

Nevídaná věc se stala minulý týden. V pondělí vyhlásili IFPI ČR (Mezinárodní federace fonografického průmyslu) a Lewron Music Center nominace na 19. výroční ceny Akademie populární hudby Anděl 2009.
V následujících dnech přišla některé české média v čele s iDnes a MF Dnes s odhalením, že pořadatelé do nominací nezařadili umělce, kteří by tam na základě hlasování sto dvaceti akademiků být měli, nýbrž ty, kteří měli ochotu vystoupit na slavnostním ceremoniálu 17. dubna naživo. Jarek Nohavica, který by měl nominaci mezi zpěváky, vystupoval v Polsku a skupina Kabát, jež by se dostala mezi trojici nejlepších českých kapel, nechtěla na ceremoniálu zahrát naživo.

Když se proti pořadatelům kromě médií postavili i někteří muzikanti, změnili v pátek pravidla a z nominací „vyšoupli“ Michala Hrůzu a skupinu Kašpárek v rohlíku, kteří byli oními náhradníky místo Nohavici a Kabátu. Pořadatelům už nyní stačí, aby Nohavica a Kabát vystoupili na ceremoniálu pouze prostřednictvím šotu.

Proti způsobu komunikace pořadatelů  s hudebníky v pátečním prohlášení ostře protestovala skupina Sunflower Caravan, která má nominaci na Objev roku. Je velmi pravděpodobné, že další – již téměř tradiční – andělské protesty a potíže přijdou.

JŠp