ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12792 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenu Divadelních novin dostal Karel Dobrý

0 Richard Winter 17.10.2013

Výroční cenu Divadelních novin za herecký výkon sezony bez ohledu na žánr převzal v pražském Divadle Na zábradlí Karel Dobrý za titulní roli v inscenaci Den opričníka, kterou v režii Kamily Polívkové uvádí pražské Studio Hrdinů. V činohře uspěl režisér Dušan David Pařízek za nastudování Havlovy Zahradní slavnosti v činohře Národního divadla.

V kategorii Hudební divadlo byl oceněn Miloš Orson Štědroň za libreto a hudbu k inscenaci Divadlo Gočár v produkci občanského sdružení Omnimusa Praha. Poslední dvě ceny za tvůrčí počiny sezony 2012-2013 patří v kategorii Alternativní divadlo režiséru a autorovi Petru Boháčovi a v kategorii Tanec a balet choreografce a tanečnici Markétě Vacovské.

Podíleli se na společném projektu One Step Before the Fall, inspirovaném životem amerického boxera Muhammada Aliho. Vznikl v koprodukci formace Spitfire Company se studiem Damúza. Inscenace získala v létě v rámci festivalu Edinburgh Fringe cenu Herald Angel stejnojmenného britského deníku, Vacovská se v červnu stala Tanečnicí roku 2013.

Podle šéfredaktora Divadelních novin Jana Koláře se tato ocenění z kdysi opulentních poct dotovaných Sazkou posunula spíše do roviny cen čestných. O laureátech rozhodla porota složená ze třiadvaceti kritiků. Ocenění byla předána už potřinácté.

Foto: divadelni-noviny.cz