ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6019 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Cenu BAFTA pro nejlepší film má Chlapectví

0 jsk 10.2.2015

Cenu Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA) pro nejlepší film získala v neděli večer v Royal Opera House londýnské Covent Garden drama Chlapectví. Odborníci ocenili také režiséra Richarda Linklatera, který snímek o dospívání natáčel dvanáct let. V kategorii Herečka ve vedlejší roli triumfovala představitelka matky hlavního hrdiny, Patricia Arquette.

Jako nejlepší britský film vyhlásili životopisné drama Teorie všeho o fyzikovi Stephenu Hawkingovi. Ztvárnění vědce vyneslo prestižní trofej Eddiemu Redmayneovi v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Třetí cenu pro film režiséra Jamese Marshe získal Anthony McCarten v kategorii Adaptovaný scénář.

Nejvíce ocenění, pět, však v Londýně získal Grandhotel Budapešť, který s jedenácti nominacemi vládl seznamu kandidátů na prestižní britské filmové ceny. Wese Andersona ocenili v kategorii Původní scénář, hudba přinesla trofej Alexandrovi Desplatovi, Milena Canonero bodovala díky kostýmům a další dvě ceny získala snímek za výpravu (Adam Stockhausen, Anna Pinnock) a masky (Frances Hannon, Mark Coulier).